Dlaczego warto współpracować z wirtualną asystentką?

Zastanawiałaś się może, dlaczego warto współpracować z wirtualną asystentką? Najlepszą rzeczą jest to, że otrzymujesz profesjonalne wsparcie, ale tylko wtedy, gdy go potrzebujesz. Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego jeszcze  prowadząc swój biznes, warto zdecydować się na pomoc wirtualnej asystentki. 

Oszczędzasz czas

To główna korzyść ze współpracy z wirtualną asystentką. Czy zdarza Ci się, że prowadząc własny biznes, dwoisz się i troisz, żeby wszystko w miarę regularnie ogarnąć, a mimo to z różnymi zadaniami jesteś w niedoczasie? Niestety, to częsta zmora małych biznesów: za dużo zadań, a za mało czasu na ich wykonanie. Może warto, abyś pomyślała nad znalezieniem zdalnej pomocy? 

Wyobraź sobie newsletter wysłany w zaplanowanym terminie, bez przekładania, bo nie wyrobiłaś się z napisaniem tekstu. Wiadomości w skrzynce mailowej nie czekają na otwarcie przez 4 dni, bo nie masz kiedy do nich zajrzeć. Albo post na Instagram wychodzi we wcześniej zaplanowanym terminie, bez opóźnień. To wszystko może się  dziać z pomocą wirtualnej asystentki. Już nie musisz siedzieć do późnych nocy, żeby wszystko zrobić. Masz więcej czasu dla swojej rodziny lub na nowe wyzwania. 

Oszczędzasz pieniądze

To kolejna korzyść ze współpracy z wirtualną asystentką. Zdejmuje Ci ona kilka problemów z głowy, dzięki czemu nie topisz pieniędzy.  

  • Odchodzi Ci problem ZUS i składek — nie płacisz ich, bo przeważnie asystentki mają własne firmy i wystawiają faktury.
  • Usługi wirtualnej asystentki możesz wliczyć w koszty prowadzenia swojej działalności.
  • Gdy gorący okres w Twoim biznesie minie i dodatkowa pomoc okaże się zbędna, po prostu nie wykupisz więcej godzin. 
  • Nie musisz stwarzać jej miejsca pracy, ogarniać biura, laptopa czy innych urządzeń, bo pracuje zdalnie.  

Rozwijasz swój biznes

Jest to korzyść związana z oszczędnością czasu. Jeśli przekażesz dbanie o bieżące sprawy wirtualnej asystentce, to możesz w końcu pomyśleć o rozwoju swojego biznesu. Masz na to czas. Możesz podejmować nowe wyzwania lub rozwijać swoje pomysły. Wirtualna asystentka pomoże Ci je realizować. Wpadłaś na pomysł napisania e-booka? Świetnie! Od dawna marzy Ci się kurs online? Do dzieła!  

Jeśli techniczne zadania nie są Twoją mocną stroną, to znajdź wirtualną asystentkę, która zrobi je za Ciebie. Potrzebujesz newslettera, ale nie znasz się na tym? Twoja prawa ręka ogarnie go od początku do końca. Jesteś osobą, która na myśl o napisaniu czegokolwiek dostaje wysypki? Zacznij współpracę z wirtualną asystentką, która pisze świetne teksty.

Dzięki delegowaniu zadań, których sama nie potrafisz lub nie chcesz robić, Twój biznes nie będzie stał w miejscu, a prężnie się rozwijał. 

Dlaczego warto współpracować z wirtualną asystentką? – Masz spokojną głowę

Współpraca z niezawodną wirtualną asystentką może dać Ci poczucie, że nie jesteś sama w swoim biznesie. Wyobraź sobie, jak to jest nie martwić się o to, czy ruszysz z nową kampanią w zaplanowanym terminie. Albo o to, czy podczas webinaru, który prowadzisz, coś się nie zepsuje i nie będziesz wiedziała, jak to naprawić. Działając z wirtualną asystentką, masz osobę, która Cię wspiera. Wiesz, że wszystko będzie dobrze i dokładnie zrobione.  

Współpraca z wirtualną asystentką daje naprawdę sporo korzyści. Jeśli zastanawiasz się, czy warto spróbować i znaleźć zdalną pomoc, przeczytaj mój wcześniejszy wpis o tym, na co zwrócić uwagę, szukając idealnej wirtualnej asystentki. Na pewno okaże się pomocny. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *